m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Jak zablokować niechciane połączenia na telefonach bez androida.

Data dodania: 2015-11-30 14:37:37

I znów dzwoni do mnie jakiś d@!#l!!! Przeważnie tak kwitowałem niechciane połączenia na mój numer telefonu. Co zrobić gdy nie mamy telefonu z Androidem, a nie chcemy zawracać sobie głowy niechcianymi połączeniami? Proste! Utworzyć grupę i przypisać do tej grupy "cichy" dźwięk :D Jako, że nie używam telefonu z systemem Android, tylko telefonu Nokia 6500 Classic z interfejsem Series 40, to do dziś sądziłem, że nie da się na tym telefonie "zablokować" (a właściwie zminimalizować) połączenia przychodzące. Na moje szczęście myliłem się.


Oto kilka kroków, jak "zablokować" niechciane połączenia na starym telefonie: Ważne! Musimy denerwujący nas numer telefonu zapisać do naszej KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ z jakąś charakterystyczną nazwą, np.: syf01. Gdy już mamy "delikwenta" dopisanego, to robimy tak:
1. MENU -> KONTAKTY 2. OPCJE -> DODAJ NOWĄ GRUPĘ 3. NAZWA -> "syf" (lub jakakolwiek inna) 4. ZDJĘCIE -> BRAK ZDJĘCIA 5. DZWONEK DOMYŚLNY -> OTWÓRZ GALERIĘ -> ODEBRANE PLIKI -> syf.mp3 (ten plik możecie pobrać TU) -> WYBIERZ 6. ZAPISZ
Następnie wchodzimy do dopiero co utworzonej grupy i wybieramy:
DODAJ
Od razu zostaniemy przeniesieni do KONTAKTÓW, gdzie wybieramy niechciany numer telefonu. I to już koniec. Kto by pomyślał, że to takie proste! Plik syf.mp3 można przesłać do telefonu Nokia 6500 Classic za pomocą bluetootha z innego telefonu, który posiada dostęp do internetu. Proponuję także wyłączyć wibracje telefonu po to, aby w 100% cieszyć się ciszą ;) Oczywiście, połączenia przychodzące będą widoczne, ale już nie tak upierdliwe jak wcześniej.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.