m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Gdzie mogę włączyć bądź wyłączyć autoodtwarzanie w win xp?

Data dodania: 2009-08-11 13:22:04

Po załadowaniu płyty CD, DVD do czytnika lub PenDriva do portu USB w systemie windows pokaże się aplet autoodtwarzania. Dla niektórych jest to pomocny, a dla innych zbędny dodatek. Jeśli autoodtwarzanie jest włączone, system spróbuje znaleźć plik startowy zapisany na nośniku oraz przypisaną do niego aplikację zainstalowaną w systemie i uruchomi go. Według mnie jest to niebezpieczne ze względu na dużą liczbę programów zainfekowanych wirusami. Dzięki autoodtwarzaniu niechciana aplikacja może narobić wiele szkód w systemie. Istnieje możliwość wyłączenia autoodtwarzania, niechcący bądź chcący, gdy zaznaczymy opcję "nie podejmuj żadnej akcji" w momencie pojawienia się apletu autoodtwarzania, albo po wykonaniu poniższych kroków:


Aby wyłączyć bądź włączyć autoodtwarzanie w systemie windows należy dwa razy kliknąć na Mój Komputer, pojawi się lista urządzeń: dysk C, CD-ROM z literką "D".
Prawdopodobnie zostanie wyświetlona większa liczba urządzeń, w zależności od ilości partycji na dysku twardym lub podłączonych urządzeń pod port USB, które są nośnikami danych.
Następnie należy kliknąć prawym klawiszem myszy na literce reprezentującej urządzenie, w naszym przypadku jest to litera "D" i wybrać opcję "Właściwości". Pojawi nam się dobrze znany aplet właściwości urządzenia. Druga zakładka licząc od lewej nazywa się "Autoodtwarzanie". Wybierz akcję do wykonania: Po wybraniu zakładki "Autoodtwarzanie" możemy skonfigurować aplet tak, aby po włożeniu do CD-ROMu płyty z muzyką uruchomił się program do jej odtwarzania. Inaczej pisząc: w tym aplecie można wybrać, jak ma się zachować urządzenie, po załadowaniu płyty CD.
Jeśli po włożeniu do CD-ka płytki nic się nie dzieje, to prawdopodobnie wybraną akcją jest "nie podejmuj żadnej akcji". Jeśli jednak po włożeniu płyty do CD-ka pojawia się autoodtwarzanie, to zaznaczona jest opcja "Monituj za każdym razem, aby wybrać akcję".
Uwaga! Aby zapobiec autoodtwarzaniu bez kombinacji w wyżej wymienionym aplecie, na przykład jednorazowo, to należy przytrzymać klawisz SHIFT, w momencie, uruchamiania CD-ROMu - w czasie rozkręcania się płyty CD, bądź w czasie podłączania PENDRIVEa. Jeśli płyty CD nadal się uruchamiają, a Ty już nie wiesz, jak się tego pozbyć, to można skorzystać z aplikacji TweakUI, w której znajduje się zakładka "Paranoia", dzięki której można odznaczyć opcje automatycznego czytania muzyki i danych z CD-eka. Trochę się rozpisałem, a to tak prosta porada, jak włączyć lub wyłączyć autoodtwarzanie.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.