m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Zmiana wielkości liter w przeglądarkach internetowych.

Data dodania: 2009-08-06 10:24:05

Wielkość czcionek w niektórych serwisach jest niewystarczająca. Dla dużej liczby internautów małe czcionki użyte na stronie zmuszają do zamknięcia jej. Przyczyna - słaby wzrok. Na szczęście przeglądarki internetowe posiadają wbudowaną opcję zwiększania bądź zmniejszania rozmiaru czcionek użytych na stronie.


Aby zwiększyć czcionkę, a właściwie rozmiar wyświetlania strony w przeglądarkach należy skorzystać z wbudowanej opcji. W Mozilla Firefox opcja zwiększająca rozmiar wyświetlania strony znajduje się w:
Widok -> Rozmiar tekstu -> Zwiększ
a zmniejszania się opcją, tuż poniżej:
Widok -> Rozmiar tekstu -> Zmniejsz
Na szczęście nie trzeba szukać tych opcji w menu, ponieważ na stałe zostały im przypisane klawisze skrótów. Dla zwiększenia rozmiaru czcionki należy przytrzymać klawisz Ctrl (kontrol) i nacisnąć klawisz + (plus). Dla zmniejszenia rozmiaru czcionki należy przytrzymać klawisz Ctrl (kontrol) i nacisnąć klawisz - (minus). Kilkukrotne naciśnięcie klawisza plus bądź minus powtórzy powiększanie bądź pomniejszanie rozmiaru wyświetlanej strony. Podobnie jest w przeglądarce Internet Explorer. Powyższe opcje znajdują się w:
Widok -> Rozmiar tekstu -> lista wyboru rozmiaru czcionki od najmniejszego do największego.
Niestety, ale w IE nie zawsze ta opcja wpływa na wygląd strony. Przyczyną jest webmaster, który zablokował wygląd strony za pomocą stylów. Według mnie strony powinny być przystosowane dla ludzi bez problemów wzrokowych, jak i z problemami wzrokowymi. Uwaga! Należy chronić swoje oczy przed przemęczeniem. Zapraszam na spacer do parku :)

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.