m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Czyszczenie historii Dokumentów oraz menu Start->Uruchom.

Data dodania: 2009-05-19 11:11:48

Kilka moich porad, jak nie zostawiać śladów po skorzystaniu z nie swojego komputera :) Po otworzeniu jakiegokolwiek dokumentu w menu start pozostaje historia/skrót, oczywiście po to, aby go szybko otworzyć. My jednak chcielibyśmy usunąć te pliki/skróty, aby inna osoba żyła w nieświadomości, że pracowaliśmy na ich komputerze.


Ostatnio otwierane dokumenty znajdują się w:
Start -> Dokumenty
Tak samo w:
Start -> Uruchom
znajdują się wpisane przez Ciebie komendy, jak np.: "cmd". Pozostają one w pamięci komputera. Aby usunąć wszystkie wpisane przez Ciebie komendy oraz usunąć ostatnie otwarte dokumenty, można skorzystać z darmowej aplikacji TweakUI lub wykonać:
kliknąć prawym klawiszem myszki na "Start", wybrać "Właściwości", w nowym oknie wybrać zakładkę "Menu Start", kliknąć na "Dostosuj", w nowym oknie kliknąć na Wyczyść, kliknąć OK dwa razy :)
Po tej operacji wszystkie dokumenty z menu "Start-> Dokumenty" oraz wpisane komendy w "Start -> Uruchom" zostaną usunięte. Oczywiście pliki pozostają, a tylko same skróty do tych plików są usuwane. Jeśli jednak skorzystacie z TweakUI, to należy zainstalować ten program klikając prawym klawiszem na "tweakui.inf". Po kilku chwilach program jest dostępny w:
Start -> Ustawienia -> Panel sterowania
Po otwarciu aplikacji należy przejść na zakładkę "Paranoia" i zaznaczyć wybrane przez Was opcje.

Aplikacja dodatkowo posiada wiele ciekawych opcji, które są przydatne dla zaawansowanego użytkownika i z którymi warto się zapoznać. Polecam.


Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.