m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Czyszczenie wpisanych adresów url w przeglądarce IE za pomocą rejestru.

Data dodania: 2009-05-20 13:58:46

Czasem chciałoby się ukryć przed innymi użytkownikami komputera adresy stron, które się odwiedzało. Przyczyn jest mnóstwo, od poszukiwań prezentu dla żony, poprzez pogaduszki z koleżanką na czacie ;) Internet explorer posiada funkcję zapamiętywania wpisanych przez Ciebie adresów url. Wystarczy najechać myszką na adres i rozwinąć listę adresów w dół. Jeśli jednak chcesz usunąć z pamięci przeglądarki internetowej wpisane przez Ciebie adresy url to musisz skorzystać z rejestru systemowego.


Uwaga! Radzę wcześniej wykonać kopię zapasową rejestru systemowego. Aby otworzyć rejestr wybierz:
Start -> Uruchom
wpisz:
regedit
kliknij:
OK
Otworzy się okno rejestru, chyba najważniejszego pliku systemu windows. Teraz należy dotrzeć do klucza "TypedURLs", lub go wyszukać:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs
w którym znajdują się wpisane przez Ciebie adresy stron internetowych. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na wybranym przez Ciebie adresie (wartości o nazwie Url1, Url2, Url3...) i wybrać opcję "Usuń". Skasowany przez Was adres nie będzie się już pojawiać w rozwijanej liście adresu przeglądarki internetowej. Niestety, ale po ponownym wpisaniu w adres przeglądarki adresu strony, znowu się pojawi w "TypedURLs" - kluczu rejestru. Oczywiście należy pamiętać o historii przeglądarki. Jeśli chce się ukryć odwiedzane miejsca należy ją także wyczyścić.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.