m.InfoPage.pl » Moje porady dla ludzi z netu » wersja mobilna.

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


SendTo. Dodaj swoje pozycje do menu: Wyślij do.

Data dodania: 2009-03-19 16:01:44

Posiadając kilkaset/kilka tysięcy plików na swoim dysku można mieć wrażenie, że brakuje jakiegoś fajnego i szybkiego narzędzia do wysyłania ich w konkretne miejsce, na dysku. Na szczęście windows ma coś, co może nam się przydać przy rozwiązaniu tego zadania. Mianowicie jest to narzędzie "SendTo". Wywołuje się je prawym klawiszem myszy, klikając na folderze bądź dokumencie. Po najechaniu opcji "Wyślij do" pojawi się lista opcji, która jest ograniczona do: adresat poczty, folder skompresowany (zip), moje dokumenty itp. My posiadamy możliwość powiększenia tej listy o kilka nowych skrótów. Skrótów do najczęściej wykorzystywanych zasobów na naszym dysku.


Dzięki modyfikacji, można klikająć na zdjęcie, w łatwy sposób skopiować je do konkretnego katalogu w kilka chwil. Aby można było w szybki sposób wykonać kopiowanie do zaplanowanego katalogu należy wpierw wykonać ich skróty, a następnie umieścić je w katalogu "SendTo", który się znajduje na głównym dysku:
C:\Documents and Settings\Nazwa_Uzytkownika\SendTo\
Posiadając kont Administratora ścieżka do ww. pliku będzie wyglądać tak:
C:\Documents and Settings\Administrator\SendTo\
Uwaga!. Katalog jest ukryty. Aby go zobaczyć należy zmienić ustawienia wyświetlania w ?Opcjach folderów?, zakładce ?Widok? należy zaznaczyć: ?Pokaż ukryte pliki i foldery? i zastosować. Powinien pojawić się katalog: ?SendTo?. W tym katalogu należy umieścić skróty katalogów, które mają być celem wysłania pliku. Po przeniesieniu skrótów do ww. katalogu, można bardzo szybko przekopiować wybrany katalog/katalogi, plik/pliki. Oczywiście można usunąć z "SendTo" pozycje, z których w ogóle nie korzystamy. Ja usunąłem: "adresat poczty".

Powrot do strony glownej m.InfoPage.pl | Wszystkie artykuly - lista


Serwis: m.infopage.pl ma charakter edukacyjny. Bardzo prosze nie kopiowac zawartosci mojego serwisu.